Cechy oraz korzyści posiadania silikonowego żwirku dla kotów

Cechy oraz korzyści posiadania silikonowego żwirku dla kotów

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotów to zatem nieodzowne zaopatrzenie kuwety. Istnieją różnorodne typy żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się zarówno do kuwety odkrytej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kota ma taki feler, iż niestety nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu niedaleko kuwety tudzież rozprzestrzenianiu po mieszkaniu przez kotka.
zamów teraz żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piach. Wprawdzie na rynku są dostępne różnorodne żwirki dla kotka, dużo wygodniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają pospolity piach. Są adekwatne dla pupilów, które częstokroć idą na zewnątrz i lubią ryć w ziemi. Takie kotki muszą mieć w kuwecie coś znanego.

Lecz taki żwirek dla pupila niesłychanie gwałtownie zaczyna nieładnie pachnieć, ponieważ nie ma szansy rozdzielenia żwirku skażonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy posiada formę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu.

Chociaż ów większy i grubszy jest niewiele korzystny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, jaką można bezpośrednio usunąć z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe bądź zapachowe. Asortyment zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, porządne żwirki dla pupila bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, zaś wszystek żwirek zamieniać co jakieś 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kotów jest ogromnie wydajny.

Gdy go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym miejscu, żeby woda z moczu prędko odparowała. Wyjątkowo tanie żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy dodatkowo drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do toalety. Taki żwirek idealnie neutralizuje aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą stanowi to, iż najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe absorbery zapachu i dodatkowo neutralizatory, jakie można dodawać w ograniczonej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, iż posiadają także cechy sterylizujące.

Comments are closed.