Jak przystosować psa do człowieka?

Jak przystosować psa do człowieka?

To, że psiak jest najdoskonalszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Niniejszy futrzasty towarzysz, jest wierny człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i dodatkowo realia, w jakich przebywa. Dla niego liczy się wyłącznie bliskie spojrzenie oraz dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Kiedy szczeniak dojrzewa…


Ludzie, którzy planują zakup czy adopcję pieska, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej właściwej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom oraz stylowi życia. Stan szczeniaka i jego wdzięczny pyszczek wystarczają, ażeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący szczeniak bardzo szybko rośnie i właściciel nawet nie ujrzy, w jaki sposób przemienia się w dużego psiaka, którego obraz niestety nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, gdy pies zostaje wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie założyć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego pięknych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Aktywny pies oraz ospały człowiek


Decydując się na posiadanie psa, należy dobrze zaznajomić się z jego rasą, ażeby razem z nim tworzyć spójny oraz szczęśliwy związek. Pieseczki wymagające dużo ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, odosobnione w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, trzeba mieć świadomość, iż to niesamowicie ruchliwe zwierzaki, które wymagają dalekich spacerów i także licznych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego sympatycy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies ochronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo określić swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą zabierać, perfekcyjnie sprawdzą się tutaj psy miniaturowe, które spokojnie pomieszczą się w dowolnym pojeździe czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie wspaniale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Tymczasem małe psy mimo swojego ślicznego wyglądu, niestety nie dadzą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski czy dog niemiecki, na pewno spowodują strach i obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeżeli w domku żyją małe dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, gdyż niewłaściwie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość oraz wagę.

Piesek zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania należytych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący wymagają dobrej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich odmianami, by właściwie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także stylem życia człowieka, bo właśnie wtedy więź z psem będzie skutkowała przywiązaniem i także obustronną miłością.

karma dla kota hurt

Comments are closed.