Karma Purina

Karma Purina

Purina należy do wiodących marek oferujących karmę dla psów i kotów. Karma Purina jest tworzona według wyjątkowych receptur, powstałych w wyniku wieloletnich badań nad żywieniem zwierząt.

Karma Purina, jak każda karma wysokiej jakości, jest w pełni zbilansowana i pełnowartościowa. Oznacza to, że nie musimy sami kompletować różnych składników diety tak, jak robi się to dla ludzi. W porcji karmy Purina znajdują się w odpowiednich proporcjach wszystkie składniki odżywcze, których pies czy kot potrzebuje.

Karma Purina spełnia standardy europejskie FEDIAF. Standardy te określają maksymalną zawartość w karmie określonych substancji odżywczych.

Składniki karmy Purina

Karma Purina przygotowywana jest tak, aby zawierała wszystkie potrzebne składniki odżywcze we właściwych proporcjach, oraz aby była smaczna. Do produkcji wykorzystuje się mięso, ryby, produkty zbożowe, warzywa, minerały i witaminy.

Źródło białka, które jest budulcem organizmu, oraz żelaza i kwasów tłuszczowych w karmach Purina stanowi mięso. Mięso zawarte w karmie wpływa także na atrakcyjność smakową posiłku dla psa lub kota. Karma Purina zawiera mięso z tych zwierząt, z których wytwarza się jedzenie dla ludzi. Zgodnie z przepisami prawa do karmy nie może trafić mięso ze zwierząt chorych lub odpadki.

Również wysokiej jakości białka dostarczają ryby, które bardzo często wchodzą w skład karm Purina. Ryby dostarczają bardzo cennych składników odżywczych takich jak jod, wapń i fosfor ze zmielonych ości, witaminy A i D, kwasy tłuszczowe omega 3.

Aby karma Purina była pełnowartościowa, niezbędne są również warzywa. Dostarczają mnóstwa witamin, minerałów oraz błonnika. W składzie karm Purina często pojawia się soja, która jest dodatkowym źródłem białka, dostarcza też witamin z grupy B, kwasów tłuszczowych omega 6, włókna ( błonnika) i minerałów.

Polecamy także markę Vital Animal, która specjalizuje się w uzupełnianiu braków witamin i minerałów u zwierząt.

Karma Purina jest uzupełniana dodatkowo witaminami, minerałami i aminokwasami, które znacząco wpływają na zdrowie i kondycję zwierząt.

purina - karma dla psów

Rodzaje karmy Purina dla psów

Purina ma w ofercie karmy przygotowane specjalnie dla szczeniąt, psów dorosłych oraz starszych. Dla psów z wrażliwą skórą oraz podatnych na zaburzenia trawienia opracowano karmę Purina PRO PLAN z formułą OPTIDERMA i karmę Purina PRO PLAN® z OPTIDIGEST.

Karma Purina PRO PLAN z formułą OPTIHEALTH odpowiada potrzebom psów dorosłych, pomaga im zachować zdrowie i dobrą formę.

Dla szczeniąt, z uwzględnieniem ich specyficznych potrzeb i dużego zapotrzebowania na białko i energię, opracowano karmę Purina PRO PLAN PUPPY z formułą OPTISTART.

Dla psów starszych odpowiednia jest karma Purina PRO PLAN z formułą OPTIAGE. Powoduje ona, że pies senior pozostaje dłużej czujny i aktywny.

Comments are closed.