Poznaj najważniejsze akcesoria dla czworonoga, które potrzebujesz posiadać w własnym lokalu!

Poznaj najważniejsze akcesoria dla czworonoga, które potrzebujesz posiadać w własnym lokalu!

Sportowe szelki dla psiska

Z psem potrafimy trenować różnorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu specjalistyczny wysiłek, biegać albo jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego potrzebne będą specjalistyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i polski producent Sali. Specjalne, sportowe szelki dla psa skonstruowane są tak, by dostarczyć psiakowi komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów można stosować szelek dla czworonoga zaprzęgowych, natomiast rozważniej jest wykorzystywać specjalistyczne szelki poświęcone do ganiania z pieskiem czy jazdy na rowerze.
sprawdź okazję na legowisko dla psa

Firma Non-stop Dog Waer robi prócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania przeróżnych sportów biegowych. Są to szelki dobrze dostosowane do figury psiaka, dostarczają ochronę szyi i pleców. Nie zsuwają się w czasie biegu i dodatkowo nie powodują zadrapań. Szelki dla czworonoga Line mogą być użytkowane także na co dzień, zwłaszcza do wyczerpujących spacerów. Są to wówczas szelki nadające się znakomicie do dogtrekkingu.
Inne sportowe szelki dla pieska to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to zatem połączenie klasycznych szelek modelu guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga również świetnie sprawdzają się w dogtrekkingu, jednakże wolno praktykować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można niezwykle dobrze dobrać do kształtów psiaka, posiadają dwa elementy regulacji. Szelki rozkładają równomiernie siłę, z którą czworonóg rwie, zezwalając mu na przyjemną i dodatkowo wydajną pracę i lekkość ruchów. Szelki dla psa Speed są lekkie i dodatkowo wygodne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, jest do przypinania psiaka na spacer, inne do przyczepiania w momencie biegu, jazdy na rowerze albo dalekiej podróży.

Firma Sali tworzy także wspaniałe szelki dla pieska „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Poświęcone są dla psiaków, które zbyt silnie nie ciągną i odpowiednio reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla czworonoga sportowe to także Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas dodatkowo uniwersalne szelki, można zakładać je czworonogowi na codzienne spacery, zaś również wykorzystywać przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są bezproblemowe w regulacji i komfortowe, ich cechą jest też ekspresowe i dodatkowo łatwe zakładanie i ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jak pragniemy uprawiać sport z psem potrzebujemy zakupić dla niego optymalne, praktyczne oraz dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.

Comments are closed.