Psie spa w domu, czyli jak zadbać o sierść pupila

Psie spa w domu, czyli jak zadbać o sierść pupila

Miłośnicy czworonogów wiedzą, że utrzymanie pieska w czystości może być kłopotliwe. Do ubrudzonych łap dochodzi kwestia kąpania i dbania o sierść. Jak zaplanować kąpiel i jakie kosmetyki wybrać, by futerko było zdrowe i lśniące?

Zasady mycia zwierzaka w domowej wannie

Jak wiadomo, kąpiele są dla psów czynnością stresującą. Zwykle próbują uciec z wanny czy spod prysznica w najdalszy kąt domu. Ewentualnie wydają z siebie odgłosy pełne bólu i rozpaczy, choć jeszcze kropla wody nie spadła na ich grzbiet. Warto pokazać czworonogowi, że mycie przebiega szybko i bezboleśnie. Przed zabraniem psa do łazienki nie powinno się podawać mu jedzenia i należy wyjść z nim na dwór. W trakcie kąpieli dobrze by było mówić do pupila uspokajającym, łagodnym tonem. Aby nie wywołać u niego szoku i dodatkowego zdenerwowania, temperatura wody powinna oscylować wokół letniej bądź ciepłej. Po zakończonej kąpieli poczęstowanie psa jego ulubionym przysmakiem sprawi, że będzie kojarzył tę czynność pozytywnie.  Należy pamiętać, że osuszenie psa jest bardzo ważnym elementem także latem. Bez względu na długość sierści warto wysuszyć ją suszarką, ponieważ mokry pies szybko wytraca temperaturę.

szampon dla kota

Dobór kosmetyków

Zanim w koszyku wyląduje pierwszy lepszy szampon dla psa, to warto przyjrzeć się dokładniej naszemu czworonogowi. Obecnie kosmetyki są dopasowane do konkretnej długości czy koloru sierści, wieku zwierzęcia lub aspektów zdrowotnych. Przykładowo marka Shineline ma w swojej ofercie szampony dla szczeniąt, psów z długą albo krótką sierścią, odpowiednio dobrane do barwy włosów bądź antyalergiczne. Dlatego dobrze byłoby ocenić, który kosmetyk przeznaczony jest właśnie dla naszego pupila. Nie należy też kupować zbyt dużej ilości różnych preparatów. Może to podrażnić skórę psa i wpłynąć negatywnie na porost i wygląd sierści.

Zalety pielęgnacji sierści

Idealny szampon dla psa sprawi, że futro nie tylko będzie piękne i zdrowe, ale także skóra psa nie przesuszy się. Wyżej wspomniana marka Shineline wie, jak ważne jest dbanie o skórę i sierść czworonoga. Produkty bardzo dobrze myją psie włosie. Piana pozwala usunąć brud i tłuszcz. Przyjemny zapach kosmetyku utrzymuje się jeszcze długo po kąpieli. Kolejnym plusem jest łatwość w rozczesywaniu długowłosych psów.

Jak często kąpać psa

To zależy od warunków, w jakich żyje. Psy domowe nie potrzebują tak częstego mycia, jak te, które muszą wybiegać się na dworze bądź mają swoją budę na podwórku. Zbyt częsta kąpiel sprawi, że naturalna warstwa ochronna sierści i skóry ulegnie naruszeniu, co grozi ich przesuszeniem. Natomiast zbyt rzadkie zabieranie pieska do łazienki może powodować stany zapalne skóry. Skład produktów Shineline jest skomponowany tak, by nie zaszkodzić zwierzakowi i pozostawić jego skórę i futro na długo czyste, lśniące i pachnące.

Wcale nie trzeba zabierać psa do specjalnej myjni dla zwierząt. Psie spa można urządzić z powodzeniem w domu, a odpowiednie przygotowanie i kosmetyki zdziałają cuda.

Comments are closed.