Struktura kocich toalet

Struktura kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnym dnem.
Te kuwety wyróżniają się tym, że dla wzoru kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, choć większość akceptuje, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Ale w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w zakończenie, by łatwiej podtrzymać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która dosłownie brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w czujnik ruchu. Po cyklu, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kuweta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera brudy do pojemnika, bądź do ścieków. W konstrukcji bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje na dół. Ten typ kociej toalety widnieje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które częstokrotnie sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kocich toalet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla tyciutkich kociąt nie powinna być za wysoka, gdyż może sprawiać kłopot przy wejściu. Gdy kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, stąd to, byleby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kocię kocha kopać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale zostało u góry napisane – należy uważać, aczkolwiek wybrane koty nie zaakceptują takich kocich toalet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, iż kuweta jest widoczna w Twoim apartamencie, to wolno Ci podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można ustawić w środek kocią toaletę, gdy nadejdzie taki przypadek, bo ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, jaką można ustawić w kącie. Dostępne są w ofercie kocie toalety narożne zakryte, jak i również odkryte.
Powinno się jak też kupić akcesoria, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

transporter dla kota

Comments are closed.