Zestawienie najodpowiedniejszych zabawek dla kota

Zestawienie najodpowiedniejszych zabawek dla kota

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Z pewnością każdy choć raz spotkał kotka który wyciągniętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu nierzadko ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany sprzęt, i chociażby dywan. Reagujemy potem często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród wrodzonych rzeczy, którą musi wykonywać każdy młody pupil. I nie chodzi tutaj wcale o zaostrzenie szponów, bo pazury każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Zostawia również ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze poinformowania, iż to jego teren. Gdy pupil w ogóle nie interesuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas znak, że coś mu doskwiera. Drapak dla kota postawiony w domu pozwoli ochronić przed zepsuciem nasze meble.
zobacz ofertę na kocie zabawki

Drapaki dla pupila umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są wielce potrzebne szczególnie pupilom mieszkającym nieskończenie w domu.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Kotek prostuje mięśnie, a na szczególnie rozbudowanych drapakach ma okazję do nadzwyczaj trudnych rozrywek. Doskonale jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, żeby uratować przed zadrapaniem meble albo sofę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Najczęściej pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie często przebywają właściciele, więc ofiarą może paść leżanka w salonie. Kotki ubóstwiają też oznaczać swoje miejsce blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne obce zwierzę, na przykład innego pupila.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najfajniejsze, postawione w nieprawidłowym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niewrażliwy na uszkodzenia a może służyć kotu jako praktyczne pole do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są również drapaki dla kotów w formie drewnianego palika, postawionego na płytce pionowo czy skośnie, otulonego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są ogromnie rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na podłodze albo być umocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, a jeszcze drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest ogromnie obszerna, mają one najbogatsze rozmiary, mają różne funkcje i akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym stylem i upodobaniami kota. Jeżeli pupil uwielbia dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, gdy jest żywy i dodatkowo uwielbia skakać, pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie

Comments are closed.