Żywienie szczeniaków – jaką dobrać karmę dla pieska?

Żywienie szczeniaków – jaką dobrać karmę dla pieska?

Karmy dla juniorów – propozycja marki Pedigree
Firma Pedigree od lat interesuje się produkcją karm dla czworonogów. Zgodnie z wymaganiami konsumentów w ich ofercie można zlokalizować karmy dla dojrzałych czworonogów, oraz dodatkowo i takie przystosowane dla szczeniąt. Jest to szczególnie ważne dlatego, że zapotrzebowanie na makroskładniki żywieniowe szczeniąt i czworonogów dorosłych znacząco się różni. Zatem z czego komponuje się karma Pedigree dla juniorów? Które elementy odżywcze dostarcza? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na bieżące pytania oraz pokazać propozycję firmy Pedigree.
Z myślą o szczeniętach firma Pedigree utworzyła dwa typy żywności: karmy suche i dodatkowo karmy mokre. Jeśli chodzi o te główne w propozycji firmy znajdziemy 4 rodzaje karm: karmy Pedigree junior z kurczakiem przeznaczna dla każdych ras psów i 3 typy żywności przeznaczone dla czworonogów odmian małych wielkich i także średnich: karma Pedigree z kurczakiem oraz ryżem. Każda sucha żywność Pedigree została stworzona przez zbiór kompetentnych specjalistów z wiedzą o tym, żeby zagwarantować szczeniętom najodpowiedniejszy wzrost. W składzie karmy znajdziemy przede wszystkim mięsiwo z kurczaka i ryż, które są świetne dla łagodnych żołądków małych psów. Także karma Pedigree junior okraszona jest o skład witamin oraz minerałów w takiej ilości jaka jest konieczna szczeniętom w czasie ogromnego rozwoju. Obok walorów odżywczych należałoby ponadto wspomnieć o pozytywach smakowych. Karmy o smaku kurczaka są jedynymi spośród łatwo spożywanymi przez szczenięta. Skład karmy suchej junior jest niezwykle prosty. Obejmuje zboża, niesamowitą porcję mięska (26%), oleje i także tłuszcze i substancje mineralne. Wespół z suchą karmą Pedigree przynosisz swojemu szczeniakowi witamin takich jak: witamina A, E, D3, potas, miedź, mangan, sód i cynk.
karma dla psa najlepsze marki sprawdź https://www.krakvet.pl/karmy-akcesoria-dla-psow-c-23.html
Oprócz karmy suchej firma proponuje też mokry pokarm Pedigree junior. W propozycji są dwa warianty: mokra karma Pedigree junior w konserwie (o smaku kurczaka w galaretce oraz cielęciny w galaretce) oraz mokra karma Pedigree Junior w torebce (o smaku kurczaka z ryżem). Którekolwiek opakowanie (czyli zarówno pokarm Pedigree w puszce czy w torebce) posiada aromatyczne mięsne smakołyki zanurzone w galaretce, która usprawnia wchłanianie elementów odżywczych zawartych w żywności. Dzięki temu karma jest nie tylko smaczna, ale także odżywcza i delikatna. Mokra karma Pedigree Junior zawiera składniki odżywcze winne za solidne i zdrowe kości (czyli wapń plus fosfor), wzmacniające odporność (witamina E oraz minerały) plus wspierające trawienie (błonnik). Lekkostrawność karmy zdobyto dzięki zastosowaniu kruchych mięs (cielęciny i kurczaka), ryżu oraz skąpaniu całości w galaretce.
Reasumując propozycja marki Pedigree w obrębie karm dla szczeniąt jest całkiem różnorodna, umiemy w niej znaleźć zarówno karmy mokre jak i suche (każdy typ występuje w kilku smakach). Także są to karmy wyprodukowane przez firmę, która funkcjonuje na rynku od wielu lat oraz ciągle zmienia swoje wyroby bazując na doświadczeniu własnym i lekarzy z którymi współtworzy. Dzięki temuż są to zatem karmy bezbłędnie przystosowane do potrzeb dynamicznie rozwijających się szczeniąt zarówno ze względu na walory kaloryczne, jak i także smakowe.

Comments are closed.