Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną okolicznością, żeby dać czas waszemu psowi. Wycieczka z ukochanym zwierzakiem to niepowtarzalna opcja, zrelaksować się, w tym samym czasie dając zwierzakowi czas. W letnie miesiącetrzeba pamiętać o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe są na nie narażone. Psy, które potrzebują sporo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko łapią kleszcze. Jak można ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną efektywnością i niewysoką ceną. Są produkowane dla psów różnych gabarytów, więc z łatwością dostaniemy średnicę odpowiednią dla szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi albo lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi zwierzaka, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno przeciwkleszczowe i na pchły, więc umożliwiają ogólną obronę psa. Obroża Foresto działa przez 8 miesięcy, ponadto jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych schorzeń, takich jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z chęcią spędzają czas w zaroślach, takie jak labradory, wymagają szczególnej ochrony w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzęcia przez pasożyta, dlatego daje zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają pływanie konieczna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień zawierających środek na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu na kleszcze. Aby uchronić naszego psa w trakcie wakacyjnej podróży warto zaopatrzyć się w niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Smycze-32925.html smycz dla psa

Comments are closed.