Czy funkcjonalność wyposażenia może iść w parze z dbaniem o środowisko? Na szczęście coraz częściej jest to możliwe. Dziś sprawdzamy, jak na tym polu prezentują się trytki, czyli opaski zaciskowe.

Z czego wykonuje się plastikowe trytki?

Poliamid jest materiałem docenianym w wielu branżach. Jego zalety można mnożyć. Wyróżnia się niskim współczynnikiem ścieralności. Jest też odporny na odkształcenia nawet w wysokich temperaturach. Poliamid jest także odporny na rozciąganie. Trytki wykonane z tego materiału są odporne na:

  • smary;
  • oleje;
  • rozpuszczalniki aromatyczne;
  • pochodne ropy naftowej;
  • zasady.

Poliamid, oprócz trytek, wykorzystuje się m.in. w kratkach wentylacyjnych, łożyskach, pierścieniach, kształtownikach. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle rolniczym, elektronicznym i nie tylko.

Opaski zaciskowe a sprawa recyklingu

Coraz więcej podmiotów zwraca uwagę nie tylko na funkcjonalność i wytrzymałość wyposażenia, ale też na to, jaki wpływ taki wyrób ma na środowisko. Zarówno poliamid 6 (PA 6), jak i poliamid 66 (PA 66) można poddawać recyklingowi w specjalistycznych zakładach. Sprawdzonym producentom trytek zależy na tym, by ich wyroby nie sprawiały problemy podczas recyklingu i jednocześnie spełniały użytkowe oczekiwania klientów. Poliamid sprawdza się na obu tych polach.

Jak zyskać pewność co do tworzywa, z którego wykonano opaskę zaciskową?

Jednym z najprostszych sposobów jest robienie zakupów w miejscach godnych zaufania. Profesjonalny podmiot jasno informuje o charakterystyce oferowanych opasek zaciskowych i podaje rzetelne dane techniczne – materiał, palność surowca, absorpcję wilgoci, temperaturę instalacji, temperaturę pracy i inne. Sprawdzonym miejscem, proponującym opaski z poliamidu, a także trytki z innych materiałów jest 4Technik.