Wynajem jachtów w Chorwacji

Wynajem jachtów w Chorwacji jest jednym z najbardziej pożądanych sposobów spędzania wakacji dla wielu pasjonatów żeglarstwa. Chorwacja oferuje nie tylko malownicze krajobrazy i piękne wybrzeże, ale także doskonałe warunki do żeglugi. Oto przegląd najpopularniejszych miejsc, które warto odwiedzić podczas czarteru jachtu w Chorwacji.

 • Dubrownik – „Perła Adriatyku”

  Dubrownik to jedno z najpiękniejszych miast na Adriatyku i doskonałe miejsce do rozpoczęcia przygody z czarterem jachtu. Malownicze zaułki, imponujące mury obronne i niezwykła atmosfera starówki przyciągają turystów z całego świata. Z Dubrownika można wyruszyć w kierunku wysp Elafickich lub Korčuli, gdzie czekają urokliwe plaże i spokojne zatoki.

 • Split – Miasto z Pałacem Dioklecjana

  Split to drugie co do wielkości miasto w Chorwacji, które słynie z Pałacu Dioklecjana, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz historycznych zabytków, Split oferuje także liczne restauracje, sklepy i plaże. Z tego miasta można wyruszyć w kierunku Parku Narodowego Kornati, gdzie znajduje się archipelag z ponad 100 niewielkimi wysepkami.

 • Zadar – Miasto z Morskimi Organami

  Zadar to miasto z niezwykłą historią i unikalnymi atrakcjami. Jedną z nich są Morskie Organy, które wytwarzają dźwięki, gdy fale uderzają o betonowe stopnie nabrzeża. Z Zadaru można udać się w rejs na Kornati, archipelag wysp i wysepek o urokliwej przyrodzie i krystalicznie czystych wodach.

 • Hvar – Wyspa Słońca

  Hvar to jedna z najpopularniejszych wysp Chorwacji, znana z pięknych plaż, zachwycających krajobrazów i rozrywkowego życia nocnego. Czarter jachtu w Hvarze umożliwia odwiedzenie różnych urokliwych zatok i małych wysp w okolicy. Warto również odwiedzić Stari Grad, najstarsze miasto na wyspie, gdzie można poczuć klimat dawnej Chorwacji.

 • Korčula – Wyspa Marcina Pola

  Korčula to wyspa, na której urodził się sławny podróżnik Marco Polo. Miasto Korčula, z charakterystycznymi kamienicami i wąskimi uliczkami, to miejsce, które warto odwiedzić podczas czarteru jachtu w Chorwacji. W okolicy znajdują się również liczne zatoki i plaże, które zapewniają doskonałe warunki do wypoczynku na łonie natury.

Podsumowanie

Czarter jachtu w Chorwacji to doskonała okazja do odkrycia uroków Adriatyku i piękna chorwackiego wybrzeża. Dubrownik, Split, Zadar, Hvar i Korčula to tylko kilka z wielu fascynujących miejsc, które można odwiedzić podczas rejsu. Niezależnie od wybranej trasy, żeglowanie po wodach Chorwacji z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich miłośników żeglarstwa.