Na wygląd zewnętrzny składa się kilka elementów, ubranie, makijaż, fryzura itp. Bardzo ważna przy tym jest odpowiednia stylizacja. Źle dobrane ubranie może sprawić, że osoba będzie się prezentować mniej atrakcyjnie niż jest w rzeczywistości. Odpowiednim ubraniem można też zakryć mankamenty urody i podkreślić atuty sylwetki. Dzięki temu, że ubrania są projektowane w różnych rozmiarach i fasonach, można je dopasować do każdej sylwetki.
Jeśli chce się ubierać modnie i stylowo, trzeba śledzić doniesienia ze światowych wybiegów mody. Na takich wybiegach można zobaczyć piękne modelki w niezwykłych kreacjach. To one kreują trendy w modzie, pokazują co się z czym nosi i co jest na czasie. Warto się nimi zainspirować, jeśli chce się uatrakcyjnić swój wygląd zewnętrzny.

Jeśli stylizacja ma być kompletna, koniecznie będzie też wykonanie fryzury pasującej do okazji i odpowiedniego makijażu.
Kosmetyki, które muszą się znaleźć w kobiecej kosmetyczce, to szminka, tusz do rzęs i szminka, ale także cienie do powiek, eiliner do kresek, konturówka do ust, róż, bronzer, korektor i kredka do brwi. Jeśli ma się problem z doborem odpowiednich kosmetyków do swojej twarzy, nie wie się jaki makijaż będzie nam pasował, warto udać się do makijażystki, która ma w tej kwestii dużo doświadczenia. Wcale nie trzeba odwiedzać makijażystki tylko przed dużymi uroczystościami, można ją także odwiedzać w zwykłe dni, by nauczyć się jak poprawnie wykonywać makijaż.