Każdy pies ma inny temperament/charakter i czasem dostrzec to można już od pierwszych miesięcy życia pupila. To, co łączy wszystkie psiaki, to ich potrzeby żywieniowe. Oczywiście dietę należy zawsze układać z myślą o takich indywidualnych sprawach jak np. alergie. Zazwyczaj jednak możemy mieć pewność, że zboża niekoniecznie będą dobrym wyborem. Dziś sprawdzamy, czy kupno karmy bez dodatku zbóż dla psa ma sens.

Sucha karma dla psa bez dodatku zbóż – dlaczego warto ją wybierać?

Część zwierzaków czuje się źle po spożywaniu zbóż. Mogą cierpieć np. na problemy z trawieniem i obniżone samopoczucie. Czasem, np. w przypadku alergii, takie dolegliwości mogą być ostrzejsze. Wtedy bezzbożowa karma dla psów dorosłych powinna być oczywistym wyborem.

Nie zapominajmy jednak, że po taki produkt warto sięgać również wtedy, gdy pies nie manifestuje oznak nietolerancji zbóż. Należy pamiętać, że pies to mięsożerca. Jego organizm nie jest przystosowany do łatwego trawienia zbóż. Oprócz tego same zboża nie są w stanie mu zapewnić najważniejszych składników odżywczych oraz analitycznych.

Karma dla psa bez zawartości zbóż – jak wpływa na zdrowie czworonoga?

Sucha karma dla psa bez zbóż to źródło fosforu, wapnia, kwasów tłuszczowych. Oprócz tego bezzbożowe karmy dla psów dorosłych zawierają aminokwasy, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie zwierzęcia. Miłośnicy czworonogów, którzy zdecydowali się na bezzbożowe karmy dla psów, doceniają to, że ich pupile są pełne energii, mają dużo chęci do zabawy i cieszą się dobrym zdrowiem.

Sucha karma bez zbóż dla psa – wybierz tę właściwą

Czym powinna się wyróżniać dobra bezzbożowa karma dla psa? Upewnijmy się, że sucha karma bez dodatku zbóż dla psa jest dopasowana do:

  1. wieku;
  2. wielkości pupila.

Koniecznie bliżej sprawdźmy także miejsce, w którym chcemy wyposażyć się w taki produkt. Ważne jest to, żeby sklep dokładnie przedstawiał skład, w tym jasno wskazywał na zawartość składników analitycznych. Tak swoją ofertę konstruuje m.in. sklep internetowy z karmami dla psów CrazyBoy.