Jak zadbać o to, żeby wybierana przez nas pasza dla zwierząt była naprawdę wartościowa? Z naszymi wskazówkami taki zakup będzie dużo prostszy. Bohaterem tego artykułu są pasze bez GMO, spełniające oczekiwania nawet szczególnie wymagających hodowców.

Pasza dla zwierząt bez GMO – dlaczego należy wybierać ten wariant?

Badania dowodzą, że karmienie zwierząt pożywieniem genetycznie zmodyfikowanym negatywnie wpływa na ich stan zdrowia. Trudno więc dziwić się temu, że każdemu hodowcy zależy na tym, żeby temu zapobiec. Ale co właściwie oznacza żywność GMO? Takie rozwiązania poddano procesowi, który naturalnie nie występuje w środowisku, a mianowicie przeprowadzono genetyczną modyfikację rośliny. W praktyce oznacza to, że wprowadzono do niej genom innej rośliny.

Jak znaleźć pasze dla zwierząt bez GMO?

Na szczęście coraz więcej hodowców podchodzi poważnie do tej kwestii, co przekłada się także na poczynania samych producentów. Ci godni zaufania starają się dostarczyć klientom opcje:

  • wysokiej jakości;
  • spełniające najnowsze standardy żywieniowe.

Co ważne taka praktyka dotyczy nie tylko pasz. Podobnie traktowane są także komponenty paszowe bez GMO. Są to np. śruta pasowa, wysłodki, kukurydza paszowa czy śruta rzepakowa.

Inne przykładowe rozwiązania

Komponentem bez GMO może być np. DDGS kukurydziany granulowany. Posiada dużą zawartość białka i warto go zastosować do karmienia wszystkich grup zwierząt hodowlanych. Z kolei pasze dla zwierząt wolne od GMO to np. rozwiązania przeznaczone dla cieląt, które można z powodzeniem stosować już w pierwszych miesiącach życia. Pasze wolne od GMO kupimy m.in. w agrovet.com.pl.

Dobra pasza w branży mleczarskiej

Wybór naturalnego pożywienia jest istotny niezależnie od tego, jaki gatunek zwierząt hodujemy. Jeśli jednak mamy świadomość, że z wyrobów zwierzęcych będą korzystać ludzie, powinniśmy jeszcze uważniej podejść do tej kwestii. To jeden z powodów, dla których pasze bez GMO doskonale sprawdzają się w hodowli zwierząt mlecznych.