Gdy temperatura za oknem obniża się, musimy szczególnie rozsądnie podejść do dbania o stan naszego auta. Sprawdź, jakiego przydatnego produktu nie może zabraknąć w twojej kolekcji.

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Produkty nowoczesnej generacji znacznie ułatwiają używanie pojazdu w niskich temperaturach. Okres zimowy jest dla auta wymagający z różnych względów. Pewnym wyzwaniem jest m.in. utrzymanie szyb w czystości. Jak wiadomo, chodzi tutaj nie tylko o efekt wizualny, chociaż większość kierowców po prostu czuje się lepiej w zadbanym aucie. Najważniejsze pozostaje jednak bezpieczeństwo. W końcu ograniczona widoczność nie pozwoli kierowcy wystarczająco szybko reagować na to, co dzieje się na drodze.

Jak działa płyn do spryskiwaczy hydrofobowy zimowy?

Jego zastosowanie jest bajecznie proste, a działanie długotrwałe. Szyba pokryta takim preparatem jak płyn zimowy hydrofobowy ma na sobie cienką, ale niezwykle skuteczną warstwę, której zadaniem jest odpieranie wody. Taki efekt działa nawet podczas jazdy. W rezultacie kroplom deszczu, ale też innym zanieczyszczeniom, dużo łatwiej jest spłynąć. Nie pozostają na szybie w formie brudu więc nie musimy się martwić, że staną się uporczywym problemem, do którego będzie trzeba użyć specjalnych środków czyszczących.

Jak rozpoznasz jakościowy produkt?

Zimowy płyn do spryskiwaczy od rzetelnego producenta:

  • nie ma w swoim składzie alergenów;
  • nie zawiera metanu;
  • pozostawia szybę czystą, czyli bez smug i zacieków;
  • nadaje się do stosowania także na reflektorach;
  • nie działa negatywnie na wycieraczki i inne elementy, takie jak np. lakier czy uszczelki.

Dobry płyn do spryskiwaczy zimowy to większy spokój, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Tego typu preparaty nie są drogie, a mogą w znaczny sposób ułatwić nam codzienne funkcjonowanie w zimowe miesiące.