Każdy z nas pragnie cieszyć się doskonałym, śnieżnobiałym i prostym uśmiechem. Niestety nie wszystkich z nas natura obdarzyła białym szkliwem i prostymi zębami. Na szczęście dzisiejsza stomatologia estetyczna oferuje nam różnorodne możliwości, dzięki którym każdy z nas może cieszyć się nieskazitelnym uśmiechem. Czym jest stomatologia estetyczna i dlaczego z jej usług korzysta tak szerokie grono użytkowników? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Stomatologia estetyczna i jej krótka charakterystyka

Stomatologia estetyczna jest jednym z najpopularniejszych działów stomatologii. Zajmuję się tzw. estetyką uśmiechu. W praktyce oznacza to, że w jej ramach wykonywane są wszelkie zabiegi, mające na celu dbanie o piękny, estetyczny i naturalny wygląd naszego uśmiechu. Specjalista stomatolog indywidualnie ocenia stan naszego zgryzu, ustalając najkorzystniejsze rozwiązanie, które będzie w stanie przynieść nam upragnione efekty. Stomatologia estetyczna jest więc działem dedykowanym dla wszystkich osób, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zębów. Dzięki niej nawet najgorszy stan uzębienia może zamienić się w hollywoodzki uśmiech.

Jakie usługi oferuje nam stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna oferuję nam szeroki zakres różnorodnych usług. Jednak do najbardziej popularnych zabiegów z całą pewnością należy:

  • wybielanie zębów,
  • piaskownie szkliwa,
  • licówki.

To trzy najczęściej wykorzystywane zabiegi, dzięki którym wielu z nas może cieszyć się doskonałym uśmiechem, móc wreszcie śmiać się, rozmawiać czy jeść bez najmniejszego skrępowania. Dzięki nim możemy poprawić kształt naszych zębów oraz ich kolor.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów polega na nałożeniu specjalnego preparatu, który zostaje naświetlany lampą Beyond. Dzięki niej, składniki zawarte w paście aktywują się, wybielając szkliwo naszych zębów. Cały zabieg trwa mniej więcej przez 30 minut. Co ważne, przynosi on natychmiastowe efekty. Wiążą się jednak z nim pewne wyrzeczenia – by zachować idealną biel, musimy powstrzymać się od spożywania pewnych pokarmów czy napojów, np. kawy przez pewien okres czasu po zabiegu.

Inną metodą jest tzw. wybielanie nakładkowe, które trwa od 2 do 4 tygodni. Indywidualne nakładki ze specjalistycznym żelem doskonale wybielają szkliwo.

Licówki i piaskowanie

Licówki do cienkie płatki, wykonywane z porcelany bądź materiału kompozytowego. Są one naklejane na nasze naturalne zęby, które są nierówne, złamane, przebarwione bądź mają nieestetyczny kształt. Licówki porcelanowe są droższe od kompozytowych.

Stomatologia estetyczna oferuję także piaskowanie. To zabieg, który polega na emitowaniu piasku dentystycznego pod wysokim ciśnieniem na szkliwo naszych zębów. To sprawia, że możemy skutecznie pozbyć się kamienia czy powierzchownych przebarwień. Następnie lekarz stomatolog poleruje szkliwo, dzięki czemu jest gładsze i mniej podatne na osadzanie się różnorodnych substancji zmieniający kolor naszych zębów.

Wykonując zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, warto powierzyć swoje szkliwo w ręce profesjonalistów. Klinika stomatologiczna Varsovia Dental jest miejscem, w którym każdy z nas może stać się posiadaczem wyjątkowego uśmiechu.